31 Červenec 2015
31 července 2015,
 Off

V rámci oslav 25. výročí společnosti AG FOODS na trhu a 20 let od zahájení výroby v Košíkově proběhl v pátek 18. května Den otevřených dveří. Přilákal přes 450 návštěvníků z řad široké veřejnosti a rodinných příslušníků. Kdo přišel, rozhodně nelitoval.

Návštěvníky jsme seznámili s historií a současností firmy, obchodních aktivitách i produktech. V showroomu ochutnali námi vyráběné či distribuované nápoje od kávy, sypaných či rozpustných čajů, ovocných koncentrátů, džusů až po ledové tříště.

Nejatraktivnější částí se stala prohlídka laboratoře a výrobních prostor. Aby si hosté mohli prohlédnout skutečný výrobní proces, ponechali jsme v provozu jednu balicí linku. Před vstupem tak bylo nutné dodržet všechna hygienická opatření, vycházející z mezinárodní certifikace IFS a BRC, jejichž jsme hrdými majiteli. Ochranné pláště, čepice i návleky byly nutností, včetně sundání hodinek a šperků. Připraveni jsme byli i na občasné výroky žen: „Ale já jsem prstýnek nesundala už 40 roků,“ navlékli jsme jim rukavice.

O prohlídku projevily zájem i děti z partnerských škol MŠ U Stadionu ve Velké Bíteši a děti ze ZŠ Ostrovačice. Ty byly velkým zpestřením pro všechny, zejména pro svou bezprostřednost. Čekala na ně speciální prezentace přizpůsobená věku, motivovaná hledáním schovaných Mrkvíků. Při ochutnávce nápojů je nejvíce zaujal Řepík, který lákal především svou jemnou červenou barvou a chutí. V laboratoři zjistili, jak vypadá nápojový automat zevnitř, co jsou to aromata a soutěžili v poznávání podle čichu. Ve skladu všechny ohromily regály nejen výškou a délkou, ale především tím, že jsou posuvné a mohou celé jezdit.

Akce svůj úmysl – představit výrobu naší firmy veřejnosti a zpříjemnit páteční den celým rodinám, beze zbytku splnila.

Děkujeme všem, kteří přišli a zaměstnancům za skvělou přípravu!